המבנה המתוכנן

צעירים שהופנו בד”כ למוסדות רחוקים, יזכו לגור בבית בלב הקהילה בה גדלו

עמותת בל”ב רעננה, שיזמה ומנהלת את פרויקט ההקמה, בונה את הבית על קרקע שהוקצתה לה על ידי עיריית רעננה.
הבית יספק מענה מיטבי לצעירים עם מוגבלויות, הן בהיבט הטיפולי והן בהיבט של שילוב בקהילה.

כתובת המגרש:

רחוב הפרחים 9 רעננה

שטח המגרש:

כ-900 מ"ר

אוכלוסיית היעד:

צעירים עם מוגבלות שכלית התפתחותית בינונית-נמוכה עד קשה וסיעודיים

בינוי:

3 דירות ושטח ציבורי
890 מ"ר בנוי

מספר הדיירים:

6 לדירה ובסה"כ 18 דיירים

הבית המוקם על יד עמותת בל”ב רעננה, הינו מהראשונים מסוגו בישראל:

דירות בקהילה לצעירים עם מוגבלויות קשות.

צעירים עם מוגבלויות קשות וסיעודיים, אשר בעבר נשלחו אל מוסדות רחוקים והודרו אל מחוץ לקהילה, יזכו לראשונה, עם הקמת הבית, לרצף חיים מלא ומכובד בתוך הקהילה בה גדלו.

הבית מתוכנן בהתאם לתפיסות העדכניות ביותר של הגורמים המקצועיים בתחום הדיור בקהילה לאוכלוסיות מיוחדות. הוא יכלול שלוש דירות, שכל אחת מהן תתנהל באופן עצמאי ותעניק לדייריה אווירה של בית חם ותומך.
המבנה ייבנה בסטנדרט גבוה, ויונגש באופן מלא לאנשים עם מוגבלויות. הוא יכלול  שלוש קומות: קומת כניסה ובה שתי דירות, קומה עליונה ובה דירה אחת, וקומת כניסה תחתונה עם מועדון פעילות ומחסנים.

קומה ראשונה

קומת כניסה

קומת כניסה תחתונה

שותפים לפרויקט

הפרויקט מתאפשר בזכות שותפות אמיצה ורבת שנים עם מספר גופים מקצועיים המלווים את העמותה.

משרד הרווחה והשירותים החברתיים של מדינת ישראל העניק את ברכתו ואישורו לפרויקט. בעתיד, כשהדירות יאוכלסו, יתקצב המשרד את הפעילות השוטפת על פי חוק, לפי מספר דייריו.
עיריית רעננה רואה חשיבות רבה בשילוב אוכלוסיות עם צרכים מיוחדים בקהילה, והקצתה קרקע לבניית הבית. האגף לשירותים חברתיים בעיריית רעננה הוא הגוף המקצועי המלווה את הקמת הבית.
הפרויקט נמצא מתאים להגשה ולסיוע של הקרן לפיתוח שירותים לנכים של המוסד לביטוח לאומי. דיירי הבית העתידיים שייכים באופן מובהק לאוכלוסייה בה מטפלת הקרן, והפרוייקט זוכה לליווי ותכנון מקצועיים.
קרן שלם, קרן ציבורית מובילה המתמחה בפיתוח שירותים ברשויות המקומיות לאנשים עם מוגבלות שכלית התפתחותית, מלווה את הפרויקט בוועדות היגוי - כולל הליכי תכנון, הכוונה מקצועית וייעוץ בהתאמת המבנה לתקנים המקצועיים, בהתאם לתפיסת הקרן.