המבנה המתוכנן

צעירים שהופנו בד"כ למוסדות רחוקים, יזכו לראשונה לגור בבית בלב הקהילה בה גדלו

בונים חיים בקהילה, הוא פרויקט חברתי חדשני שיזמה עמותת בל"ב רעננה להקמת בית עבור צעירים עם מוגבלות שכלית  התפתחותית ברמה בנונית-נמוכה עד קשה וסיעודיים.

הבית יוקם ברעננה, על קרקע שהוקצתה ע"י העירייה, ויספק מענה מיטבי לצורכי הטיפול והשילוב בקהילה של בוגרים אלו. הבית יוקם בליווי ובסיוע הגורמים המקצועיים בתחום.

כתובת המגרש:

רחוב הפרחים 9 רעננה

שטח המגרש:

כ-900 מ"ר

אוכלוסיית היעד:

צעירים עם מוגבלות שכלית התפתחותית בינונית-נמוכה עד קשה וסיעודיים

בינוי:

3 דירות ושטח ציבורי
890 מ"ר בנוי

מספר הדיירים:

6 לדירה ובסה"כ 18 דיירים

הבית שאנו בונים בלב הקהילה הינו ראשון מסוגו בישראל.
הוא יוקם ברחוב הפרחים 9 ברעננה. 

צעירים עם מוגבלויות קשות יותר, אשר נשלחו בעבר אל מוסדות רחוקים ואל מחוץ לקהילה, יזכו לראשונה עם הקמת הבית, לגור בכבוד ובשילוב בקהילה בה גדלו.

הבית מתוכנן בהתאם לתפיסת הגורמים המקצועיים בתחום הדיור בקהילה לאוכלוסיות מיוחדות, ויכלול 3 דירות. כל דירה תתנהל באופן עצמאי ותעניק לדייריה אווירה של בית חם ותומך.

המבנה ייבנה בסטנדרט גבוה ויונגש באופן מלא לאנשים עם מוגבלויות. הוא יכלול 3 קומות: שתי דירות בקומת הכניסה, דירה בקומה העליונה, ומרחבים ציבוריים בקומת הכניסה התחתונה.    

קומה ראשונה

קומת כניסה

קומת כניסה תחתונה

שותפים לפרוייקט

הפרויקט התאפשר בזכות שותפות אמיצה ורבת שנים עם מספר גופים מקצועיים המלווים את עמותת בל"ב רעננה

משרד הרווחה והשירותים החברתיים של מדינת ישראל העניק את ברכתו ואישורו לפרויקט. בעתיד, כשהדירות יאוכלסו, יתקצב המשרד את הפעילות השוטפת על פי חוק, לפי מספר דייריו.
עיריית רעננה רואה חשיבות רבה בשילוב אוכלוסיות עם צרכים מיוחדים בקהילה, והקצתה קרקע לבניית הבית. האגף לשירותים חברתיים בעיריית רעננה הוא הגוף המקצועי המלווה את הקמת הבית.
הפרויקט נמצא מתאים להגשה ולסיוע של הקרן לפיתוח שירותים לנכים של המוסד לביטוח לאומי. דיירי הבית העתידיים שייכים באופן מובהק לאוכלוסייה בה מטפלת הקרן, והפרוייקט זוכה לליווי ותכנון מקצועיים.
קרן שלם, קרן ציבורית מובילה המתמחה בפיתוח שירותים ברשויות המקומיות לאנשים עם מוגבלות שכלית התפתחותית, מלווה את הפרויקט בוועדות היגוי - כולל הליכי תכנון, הכוונה מקצועית וייעוץ בהתאמת המבנה לתקנים המקצועיים, בהתאם לתפיסת הקרן.

*התמונות באתר להמחשה בלבד

עמותת בל"ב רעננה
עמותה רשומה 580490605
אישור מס לענייני תרומות (46א')

אנשי קשר

ישראלה רינגהאם-לוי 
054-6420186 
israelaringhamlevi@gmail.com

דורון מרום
050-7274132
marom.doron@gmail.com

נדין זר 
052-8909417
nadinezar11@gmail.com

ליצירת קשר