העמותה

עמותת בל"ב רעננה יחד לחיות בקהילת רעננה', שם המבטא את רוח העמותה. 

עמותת בל"ב רעננה הינה עמותה רשומה, שהוקמה ע"י הורים ואנשי ציבור ברעננה.

העמותה פועלת בשיתוף עם אנשי מקצוע ובעלי תפקידים ברשות המקומית ובמשרד הרווחה, על מנת לקדם את עניינים של בוגרים צעירים עם צרכים מיוחדים, ולהבטיח את עתידם.

היוזמה המרכזית של עמותת בל"ב רעננה כיום היא בניית בית בתוך הקהילה עבור צעירים עם מוגבלות שכלית התפתחותית ברמה בינונית-נמוכה עד קשה וסיעודיים. צעירים עם מוגבלויות קשות, אשר נשלחו בעבר למוסדות רחוקים ונותקו מהקהילה, יזכו לראשונה ועם הקמת הבית, לגור בכבוד ובשילוב בקהילה בה גדלו.

לראשונה מוקם עבור צעירים אלו בית בקהילה (ולא מוסד או הוסטל) ביוזמת הורים ובשיתוף אנשי מקצוע. מדובר במודל פורץ דרך בתחום הדיור, אשר צפוי לשמש דוגמא בקהילות נוספות בארץ. הבית יתן מענה מיטבי לאוכלוסייה רגישה זו ויאפשר רצף חיים ושילוב בקהילה. 

בעבר יזמה העמותה והפעילה בהצלחה נופשון לילדים עם צרכים מיוחדים, בשיתוף עם האגף לשירותים חברתיים של עיריית רעננה.

ישראלה רינגהאם-לוי, יוזמת הפרויקט

"בלב לבו של הקושי שוכנת ההזדמנות." אלברט איינשטיין

כשמשפחתי ואני עמדנו בפני האתגר של גידול ילד עם צרכים מיוחדים, גייסנו את כל כוחות הנתינה והאהבה, וגידלנו אותו בביתנו. המשימה לא הייתה פשוטה, אך גיליתי כי מתוך הקושי צומחת ההזדמנות. בעיני רוחי ראיתי את עתידו של טומי, כאדם בוגר, ממשיך את חייו בקהילה, בבית תומך ומכבד, ממש כמו בית ילדותו. כך נולד הרעיון.

היום אני גאה להציג בפניכם את היוזמה החברתית החדשנית והחיונית שלנו: בניית בית בקהילה עבור צעירים מיוחדים, פרויקט ראשון מסוגו בישראל, שיתוכנן עבור צעירים עם מוגבלות שכלית התפתחותית ברמה בינונית - נמוכה עד קשה וסיעודיים, ויותאם במדויק לצורכיהם. הבית ייבנה בברכתו של משרד הרווחה והשירותים החברתיים, על קרקע שהוקצתה על ידי עיריית רעננה.

הבית העומד להיבנות הוא מודל של נתינה ומצפן מוסרי עבור כולנו – כמשפחות, כקהילה נאורה, וכחברה ערכית וחפצת חיים. בשם כל חברי העמותה, אני מזמינה אתכם, כל אחד ואחת מכם, לחבור אלינו, ולקחת חלק ביוזמה הייחודית שלנו.

בתודה ובברכה,
ישראלה רינגהאם-לוי, יוזמת הפרויקט
מנהלת עמותת בל"ב רעננה

מילים חמות

הבית שאנו מקימים, מביא לקהילה רוח חדשה, רוח של שילוב האחר, קבלה ותקווה…

דורון מרום, חבר הנהלה

הצטרפתי לעמותת בל"ב רעננה לאחר שהבנתי את כוונות משתתפיה ואת רצינות עבודתם. כמי שהשתתף בעבר בהקמת עמותות חברתיות, נוכחתי כי העמותה צעירה, אך אפקטיבית מאד בעשייתה. כאזרח, חשוב לי לתרום את תרומתי לדיון, ובעיקר לעשייה, המגדירים את תפקידנו אל מול החלשים בחברה. כאב לילד פגוע, חשוב לי לדעת שכשאזדקן, ולאחר מותי, יהיה מי שידאג לבני לכל צרכיו, יתחשב בקשייו, ויכסה אותו בלילה במקומי. פרויקט הדיור שאנו מקימים הינו חלוצי, ואני גאה להיות שותף לעשייה החברתית הייחודית של עמותת בל"ב רעננה. לכן לכבוד הוא לי להזמין גם אתכם: בואו והצטרפו למאמצינו, ויחד נשנה מציאות חסרה, ונסייע בשיפורה.

לורי גולדברג, הנהלת העמותה

שמי לורי גולדברג, ואני נמנית על מייסדי עמותת ההורים בל"ב רעננה. הצטרפתי לעמותה כדי לסייע בבניית בית עבור ילדים כמו בתי ליאורה, שנולדה עם תסמונת רט, והתמודדה כל ימיה עם קשיים מורכבים. אלא שבאביב 2015, בהיותה בת 14 בלבד, הלכה ליאורה שלנו לעולמה, והותירה בלבנו חלל גדול. היום, אף על פי שבתי לא תזכה ליהנות מהבית שאנו בונים, חשוב לי מאוד להמשיך בפעילותי בעמותה. אני ממשיכה במלאכה למען חבריה של ליאורה, הזקוקים כל כך למגורים המותאמים לצורכיהם, בתוך הקהילה המחבקת, סמוך להוריהם ולמשפחותיהם. בשם ילדינו כולם, ובשמה של בתי האהובה ליאורה ז"ל, ולזכרה, אני פונה כעת לכולכם: אנא עיזרו לנו לבנות את הבית החשוב והמיוחד הזה, הספוג כולו ברוח של אור, אהבה, נתינה ותקווה.

אלכס דולבי, הנהלת העמותה

אני אלכס דולבי, איש עסקים תושב רעננה, ממייסדי עמותת בל"ב רעננה. לפני זמן לא רב נדרשה משפחתי להתמודד עם בעיה כואבת: חיפשנו מגורים עבור בתנו, נערה מתוקה וחייכנית עם מוגבלות שכלית התפתחותית. ומכיוון שבקהילתנו לא היה באותה עת מענה המותאם לצרכיה, מצאנו פתרון במקום אחר. התנסות זו העצימה את המודעות שלנו לחשיבות יוזמתנו ופועלנו בעמותת בל"ב רעננה. היום, לאחר שנים של מאמצים, אנו, חברי העמותה, רואים בגאווה ובסיפוק כיצד פרויקט הבית בקהילה קורם עור וגידים. הליכי התכנון כבר בעיצומם, ואנו חשים שהבית הזה יהיה הרבה יותר מבטון, לבנים וקירות. הבית שאנו מקימים מביא לקהילה רוח חדשה, רוח של שילוב האחר, קבלה ותקווה. אני מזמין אתכם לתת לנו יד, ולהיות שותפים ביוזמה החברתית החדשנית שלנו.

 עמותת בל"ב רעננה:

הנהלת העמותה
ישראלה רינגהאם לוי
| מנהלת ויזמית     

דורון מרום | חבר הנהלה
לורי גולדברג | חברת הנהלה
אלכס דולבי | חבר הנהלה
יוסי מונין | חבר הנהלה
טל ענבר-אלטמן | חברת הנהלה  

חברי עמותה
נדין זר 

טלי צור 
ד"ר מיכי זייפה 
דוד צור   
ירדן רינגהאם 
גרמן ליוברסקי

יועץ בינוי: אורי קידר
ליווי משפטי: עו"ד אלי ברוידא
רואה חשבון: ליאונרד (לני) פרידמן

וועדת ביקורת
גדעון אריאלי

אורן טסה

*התמונות באתר להמחשה בלבד

עמותת בל"ב רעננה
עמותה רשומה 580490605
אישור מס לענייני תרומות (46א')

אנשי קשר

ישראלה רינגהאם-לוי 
054-6420186 
israelaringhamlevi@gmail.com

דורון מרום
050-7274132
marom.doron@gmail.com

נדין זר 
052-8909417
nadinezar11@gmail.com

ליצירת קשר