העמותה

עמותת בל”ב רעננה ‘ביחד לחיות בקהילת רעננה, שם המבטא את רוח העשייה. 

עמותת בל”ב רעננה 
‘ביחד לחיות בקהילת רעננה,
שם המבטא את רוח העשייה. 

עמותת בל”ב רעננה הינה עמותה רשומה שמספרה 580490605, אשר הוקמה ע”י קבוצת הורים תושבי העיר, במטרה לבנות בית בקהילה לצעירים עם מוגבלות שכלית קשה וסיעודיים.

ההחלטה להקים את הבית התקבלה לאחר בדיקת המצב הקיים, ולאור ההבנה שאין כיום בישראל פתרונות דיור ראויים ומתקדמים לצעירים אלו. גם  המגמה הברוכה המתפתחת כאן, של דיור ושילוב אנשים עם מוגבלויות בקהילה, אינה מיושמת באוכלוסיות הקשות ביותר. עד היום, צעירים עם מוגבלויות קשות וסיעודיים נשלחים למוסדות בשולי החברה, רחוק מהמשפחות. אל מול מציאות זו החלטנו לקום ולעשות מעשה.

בזכות המיזם של עמותת בל”ב רעננה, יזכו צעירים אלה לבית נגיש ומותאם, שיאפשר להם רצף חיים מלא ומכובד בתוך הקהילה בה גדלו. העמותה עובדת בשיתוף פעולה עם שורה של גורמים התומכים בפועלה: עיריית רעננה, משרד הרווחה, האגף לשירותים חברתיים, קרן שלם, קרן ביטוח לאומי וגופים נוספים. על התכנון האדריכלי מופקד משרד ‘עופר קפלינסקי אדריכלים’.

לאחר שנים של עבודת הכנה מאומצת וניהול תקציבי זהיר, קיבלה העמותה היתר בנייה עבור המיזם. כעת אנו מתקדמים לשלב של גיוס כספים להשלמת המימון לבנייה.

ישראלה, יוזמת הפרויקט

"בלב לבו של הקושי שוכנת ההזדמנות." אלברט איינשטיין

במהלך השנים התמודדנו, משפחתי ואני, עם האתגר המורכב והקשה של גידול ילד עם צרכים מיוחדים בביתנו. הנתינה והאהבה, ניצחו תמיד את הקשיים הרבים. תמיד כשחשבתי על העתיד, היה קשה לדמיין אותו במוסד רחוק ומנותק אי שם. רציתי שימשיך את חייו הבוגרים בקהילה, בבית תומך ומכבד, ממש כמו בית ילדותו וכך נולד הרעיון. מתוך הקושי צמחה ההזדמנות.
לא מוסד, לא הוסטל ולא מעון. אלא הקמת בית חם בלב בקהילה.
הבית מתוכנן לצעירים עם מוגבלות שכלית התפתחותית ברמת תפקוד בינוני–נמוך עד קשה וסיעודיים.
אני מזמינה אתכם לחבור אלינו ולהשתתף ביוזמה הייחודית שלנו.

ישראלה רינגהאם-לוי
יוזמת הפרויקט ומנהלת העמותה

מילים חמות

הבית שאנו מקימים, מביא לקהילה רוח חדשה, רוח של שילוב האחר, קבלה ותקווה…

דורון מרום, חבר הנהלה

הצטרפתי לעמותת בל"ב רעננה לאחר שהבנתי את רצינות כוונותיה. כמי שהשתתף בהקמת עמותות חברתיות, נוכחתי מהר מאד לדעת כי העמותה אפקטיבית מאד בעשייה. כאזרח, חשוב לי לתרום את חלקי לדיון ולעשייה המגדירים את תפקידנו אל מול החלשים בחברה. אני גאה להיות שותף להקמת הבית ברעננה, שהוא פרויקט דיור חלוצי למוגבלויות הקשות. לכבוד הוא לי להזמין אתכם להצטרף אלינו וביחד נשנה מציאות חסרה.

לורי גולדברג, הנהלת העמותה

שמי לורי גולדברג, ואני נמנית על מייסדי עמותת ההורים בל"ב רעננה. הצטרפתי לעמותה כדי לסייע בבניית בית עבור ילדים כמו בתי ליאורה, שנולדה עם תסמונת רט, והתמודדה כל ימיה עם קשיים מורכבים. אלא שבאביב 2015, בהיותה בת 14 בלבד, הלכה ליאורה שלנו לעולמה, והותירה בלבנו חלל גדול. היום, אף על פי שבתי לא תזכה ליהנות מהבית שאנו בונים, חשוב לי מאוד להמשיך בפעילותי בעמותה. אני ממשיכה במלאכה למען חבריה של ליאורה, הזקוקים כל כך למגורים המותאמים לצורכיהם, בתוך הקהילה המחבקת, סמוך להוריהם ולמשפחותיהם. בשם ילדינו כולם, ובשמה של בתי האהובה ליאורה ז"ל, ולזכרה, אני פונה כעת לכולכם: אנא עיזרו לנו לבנות את הבית החשוב והמיוחד הזה, הספוג כולו ברוח של אור, אהבה, נתינה ותקווה.

אלכס דולבי, חבר הנהלה

אני אלכס דולבי, איש עסקים תושב רעננה, ממייסדי עמותת בל"ב רעננה. לפני זמן לא רב נדרשה משפחתי להתמודד עם בעיה כואבת: חיפשנו מגורים עבור בתנו, צעירה מתוקה וחייכנית עם מוגבלות שכלית התפתחותית. ומכיוון שבקהילתנו לא היה באותה עת מענה המותאם לצרכיה, מצאנו פתרון במקום אחר. התנסות זו העצימה את המודעות שלנו לחשיבות יוזמתנו ופועלנו בעמותת בל"ב רעננה. היום, לאחר שנים של מאמצים, אנו, חברי העמותה, רואים בגאווה ובסיפוק כיצד פרויקט הבית בקהילה קורם עור וגידים. הליכי התכנון כבר בעיצומם, ואנו חשים שהבית הזה יהיה הרבה יותר מבטון, לבנים וקירות. הבית שאנו מקימים מביא לקהילה רוח חדשה, רוח של שילוב האחר, קבלה ותקווה. אני מזמין אתכם לתת לנו יד, ולהיות שותפים ביוזמה החברתית החדשנית שלנו.

 חברי העמותה:

הנהלת העמותה
ישראלה רינגהאם לוי
| יזמית ומנהלת

דורון מרום | חבר הנהלה
לורי גולדברג | חברת הנהלה
אלכס דולבי | חבר הנהלה
יוסי מונין | חבר הנהלה
טל ענבר-אלטמן | חברת הנהלה  

חברי עמותה
נדין זר 

טלי צור 
ד”ר מיכי זייפה 
דוד צור   
ירדן רינגהאם 
גרמן ליוברסקי
פנחס גולדברגר
יובל קדר

יועץ בינוי: אורי קידר
ליווי משפטי: עו”ד אלי ברוידא
רואה חשבון: ליאונרד (לני) פרידמן

וועדת ביקורת
גדעון אריאלי

אורן טסה